Mistrzynie Polski w podnoszeniu ciężarów gościły w poniedziałek, 15 czerwca w Starostwie Powiatowym w Radomsku.
Dziewczyny dały z siebie wszystko podczas sobotnich Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów, które odbyły się w Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku.
Oliwia Drzazga z UMLKS Radomsko zdobyła złoty medal a Monika Szymanek z LKS Dobryszyce - medal brązowy.
Jeszcze dwóch zawodników z naszego regionu zdobyło medale: Oskar Ołubek (LKS Omega Kleszczów, związany też z LKS Dobryszyce) - złoto w podnoszeniu i Dawid Majsy (LKS Dobryszyce) - srebro w rwaniu. Niestety nie mogli oni wziąć udziału w spotkaniu ze względu na inne obowiązki służbowe. Podobnie jak ich trener Sebastian Ołubek. Drugi trener Sławomir Bera towarzyszył zaś sztangistkom.
- Zdobycie miejsca na podium w rywalizacji krajowej jest znaczącym osiągnięciem, które stanowi potwierdzenie talentu, zaangażowania oraz konsekwentnej pracy nad rozwojem sportowym - stwierdził Łukasz Więcek - Starosta Radomszczański.
Starosta dodał, że osiągnięty wynik zasługuje na szczególne uznanie i jest powodem do dumy.
Przedstawiciele zarządu powiatu złożyli gratulacje sztangistkom i sztangistom, a także ich trenerom.
W spotkaniu uczestniczył także Jacek Gębicz - Wicestarosta Radomszczański, członkowie zarządu: Renata Kosela, Wojciech Ślusarczyk i Waldemar Zasada oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Radomszczańskiego Arkadiusz Ciach.
Na zakończenie, Patryk Kamiński - radomszczanin i jednocześnie sędzia w podnoszeniu ciężarów, dzięki któremu mistrzostwa zorganizowane zostały w Radomsku, wręczył zarządowi pamiątkowe medale.
![]()









