Mateusz Skibiński to zawodnik Kolarsko-Biegowego Klubu Sportowego Radomsko, który już wkrótce pojedzie na Mistrzostwa Świata Pump Track do Chin. Mateusz zajął bowiem szóste miejsce na zawodach kwalifikacyjnych w Köngen w Niemczech, które odbyły się w minioną sobotę.
- Mateusz konsekwentnie trenuje, startuje i zdobywa swoje cele - mówi Sebastian Pierzchalski, trener i prezes Kolarsko-Biegowego Klubu Sportowego Radomsko. - Marzył o mistrzostwach świata od dawna. W poprzednich kwalifikacjach nie udało się, ale upór i jego ciężka praca tym razem zaowocowały.
Jak podkreśla prezes Pierzchalski, Mateusz jest już doświadczonym sportowcem. Posiada on m.in. tytuł aktualnego Mistrza Polski w Pump Tracku.
- Jako trener jestem bardzo dumny i wciąż staram się robić wszystko, by Mateusz osiągał kolejne sukcesy. Muszę również wspomnieć o rodzicach Mateusza, którzy od wielu lat go wspierają i wiem, że ten sukces nie byłby możliwy bez ich udziału – dodaje Pierzchalski.









